DANE KONTAKTOWE
 • Bartosz Szczepaniak
 • 574-767-875
 • europedirect-torun@byd.pl
 • ul. Grunwaldzka 25b, 87-100 Toruń
 • GODZINY OTWARCIA
 • Poniedziałek11:00-13:00
 • Wtorek11:00-13:00
 • Środa11:00-13:00
 • Czwartek11:00-13:00
 • Piątek11:00-13:00
 • Zapraszamy do odwiedzania punktu
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?
EUROPE DIRECT Toruń

Dzień Europy - zapraszamy na wydarzenia

ZAPROSZENIE

w sobotę 7 maja równolegle w Warszawie i we Wrocławiu obchodzić będziemy Dzień Europy. Zapraszamy nie tylko mieszkańców tych miast, ale wszystkich zainteresowanych, do udziału w przygotowanych na tę okazję grach miejskich oraz do odwiedzenia Stref Europejskich. 

STREFA EUROPEJSKA

W Warszawie Strefa Europejska zlokalizowana będzie na terenie Łazienek Królewskich, przy restauracji Belwedere. Natomiast we Wrocławiu strefa powstanie na Placu Solnym. W obu znajdować się będą stoiska organizatorów oraz ich partnerów z licznymi atrakcjami i niespodziankami dla gości.

Strefy otwarte będą w godzinach 10.00 – 15.00. 

Dodatkowo, w Warszawie na terenie Łazienek Królewskich o godz. 17.00 odbędzie się koncert muzyki klasycznej, na który zaprasza warszawskie Biuro Parlamentu Europejskiego. Po koncercie, w godzinach wieczornych Polska Fundacja im. Roberta Schumana zorganizuje kino plenerowe

ODKRYWCY EUROPY 

Gra miejska zostanie rozegrana równolegle w Warszawie i we Wrocławiu. Uczestnicy ruszą w teren, by w zakątkach miasta odnaleźć przystanki z zadaniami, które zaprezentują im nasi animatorzy. Do celu doprowadzą ich tabliczki z kodami QR. 

Każdy uczestnik otrzyma pakiet gadżetów, zaś na najlepsze drużyny czekają turystycznej walizki pełne atrakcyjnych nagród.

Rejestracja

By wziąć udział w grze należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie ODKRYWCYEUROPY.PL Ważne, aby wskazać miasto, w którym odbędzie się gra. Zgłoszenia internetowe będą przyjmowane od czwartku 21.04.2022 r. od godziny 12.00 do piątku 6.05.2022r. do godziny 10.00 lub do wyczerpania miejsc. Grupy uczestników mogą liczyć od 2 do 5 osób – przynajmniej jedna z nich musi być pełnoletnia. 

Więcej informacji o grze wraz z jej regulaminem znajduje się na stronie internetowej www.odkrywcyeuropy.pl oraz na wydarzeniach na Facebooku. 

Warszawa: Warszawa

Wrocław: Wrocław 

Organizatorami gry miejskiej oraz Strefy Europejskiej są: Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej oraz Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie i we Wrocławiu. Partnerem strategicznym wydarzenia w Warszawie jest Polska Fundacja im. Roberta Schumana. 

Więcej na stronie Przedstawicielstwa KE w Polsce pod linkiem: https://poland.representation.ec.europa.eu/events/dzien-europy-2022-05-07_pl

Serdecznie zapraszamy!