DANE KONTAKTOWE
 • Bartosz Szczepaniak
 • 574-767-875
 • europedirect-torun@byd.pl
 • ul. Grunwaldzka 25b, 87-100 Toruń
 • GODZINY OTWARCIA
 • Poniedziałek11:00-13:00
 • Wtorek11:00-13:00
 • Środa11:00-13:00
 • Czwartek11:00-13:00
 • Piątek11:00-13:00
 • Zapraszamy do odwiedzania punktu
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?
EUROPE DIRECT Toruń

Dialog Obywatelski o przyszłości UE - weź udział w debacie 11 lipca

Ta debata musi odbywać się wewnątrz naszego społeczeństwa i wśród naszych obywateli – J. M. Barosso

Debaty z obywatelami (także z udziałem innych komisarzy) odbywają się we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Pierwsza, z debat, z udziałem Viviane Reding odbyła się w Kadyksie (Hiszpania) 27 września 2012 roku. Kolejne debaty odbyły się m.in. w Berlinie, Paryżu, Dublinie, Salonikach i Brukseli.


Dialog Obywatelski o przyszłości UE
11 lipca 2013 roku, godz. 14.30
Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (sala na piętrze)
Wybrzeże Kościuszkowskie 20

Kilka informacji o debacie…
Debata będzie podzielona na 3 bloki tematyczne: kryzys ekonomiczny, prawa obywateli oraz przyszłość Europy (3 x 25 minut). Podczas każdego z tych bloków, uczestnicy spotkania będą mieli okazję bezpośredniej rozmowy z José Manuelem Barroso, Viviane Reding i Różą Thun, poprzez zadawanie im pytań oraz komentowanie debaty na Twitterze, używając hashtaga #EUdeb8.
Rejestracja na stronie: www.dialogobywatelski.eu do 9 lipca, do godz.17 (liczba miejsc ograniczona.
Dialog Obywatelski – zaprasza Viviane Reding: http://youtu.be/4KU6lbTn1fs


Adresaci
Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedstawicieli rządu, posłów i senatorów (z sejmowej i senackiej komisji do spraw UE), polskich posłów do Parlamentu Europejskiego, korpus dyplomatyczny, przedstawicieli instytutów kultury z krajów UE, organizacji międzynarodowych, organizacji pozarządowych, członków sieci eksperckiej UE – Team Europe, przedstawicieli sieci Punktów Informacji Europejskiej Europe Direct z całej Polski (sieć zrzesza w tej chwili 31 punktów), a także przedstawicieli organizacji studenckich: polskich i zagranicznych (m.in. Erasmus Student Network, ELSA, itp.).
Do udziału w imprezie zostaną także zaproszeni dziennikarze mediów ogólnopolskich oraz regionalnych, zajmujący się sprawami europejskimi, przedstawiciele europejskiej sieci radiowej „Euranet” oraz korespondenci mediów zagranicznych, akredytowani w Polsce. Do „wirtualnego” udziału w debacie zostaną także zaproszeni popularni bloggerzy, którzy będą ją komentować "na żywo".

TRANSMISJA "NA ŻYWO"
Zapraszamy na transmisję "na żywo" na stronie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce: www.ec.europa.eu/polska oraz na profilu PKE na portalu społecznościowym Facebook: www.facebook.com/komisjaeuropejska. Na profilu PKE na Facebooku oraz na Twitterze  (#EUdeb8) osoby zainteresowane, będą miały możliwość komentowania przebiegu debaty oraz zadawania pytań.
Transmisja "na żywo" będzie także dostępna na stronie Komisji Europejskiej, poświęconej "Dialogom Obywatelskim": http://ec.europa.eu/debate-future-europe/index_en.htm

Program

Baner